Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Gökçeada Balayı Otelleri

Yükleniyor..
Gökçeada'da kriterlerinize uyan 30 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Gökçeada Balayı Otelleri Hakkında

Çanakkale’de bir ilçe olan Gökçeada 286 km²  yüzölçümü ile Türkiye’nin en büyük adasıdır. Kıyı şeridi 95 km uzunluğa sahip olan Gökçeada, korunmuş doğal yapısı ile her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Gökçeada’nın tarihine bakıldığında değişik dönemler boyunca birçok farklı uygarlığa ev sahipliği yaptığı görülebilir.

Günümüzde hâlâ bu uygarlıklardan izlerini taşıması, Gökçeada’yı tarih meraklıları ile de buluşturmakta. Antik Yunan döneminde kullanılan İmroz ismi ile bilinen ada, 1970 yılından itibaren Gökçeada olarak anılmaktadır. Adanın yarısından fazlası dağlardan oluşmakta. Adada bulunan volkanik kütleler nedeniyle yeraltı su kaynakları çoğunlukta olmakla birlikte bu kaynak suları sayesinde ziyaretçiler, adanın pek çok yerinde çeşmelerle karşılaşmaktadır ve bu çeşmelerden güvenle su içebilmektedir.

Adanın kuzey sahiplerinde hakim olan Marmara iklimi, güney sahillerinde yerini akdeniz iklimine bırakmaktadır. Yaz aylarını oldukça sıcak geçiren Gökçeada’da sıklıkla esen lodos ve poyraz rüzgârları, adadaki yoğun sıcaklığın bunaltıcı etkisini azaltmaktadır.

Hatta yaz mevsiminde yağmurlu geçen günleri bile bulunmaktadır. Adada sürekli hissedilen bu rüzgârların bir diğer avantajı da adanın rüzgâr sörfüne ve kite sörfe elverişli olmasını sağlamasıdır.  Yaz mevsiminde en temel geçim kaynağı turizm olan Gökçeada halkı, diğer mevsimlerde tarım ve hayvancılık ile uğraşmaktadır. Gökçeada, “zeytin” denilince akla gelen sayılı yerlerdendir.

Ziyaretçiler Gökçeada gezileri sırasında adanın pek çok yerinde zeytin ağaçları ile karşılaşmaktadır. Gökçeada, denize girilebilecek pek çok koya sahiptir. Bunlardan bazıları; hatta en çok tercih edilenleri Aydıncık Plajı, Yuvalı Plajı, Yıldızkoy ve Laz Koyu’dur.

Balayı Otelleri Hakkında

Günümüzde dünya evine giren çiftlerin büyük bir çoğunluğu gelenek haline gelmiş balayı faaliyetini genellikle düğünden hemen sonra yapmakta. Bu kutsal törenin ardından başbaşa vakit geçirerek hem birbirlerini daha iyi tanıyan hem de bu uzun yolculuğun ilk günlerinde geri kalan birliktelikleri için güzel bir anı bırakan çiftler daha düğün tarihini bile belirlemeden balayı yerini belirlemek için uzun uzun düşünmekteler.

Gökçeada balayı otelleri, bu anlamda çiftlere çok güzel ve keyifli vakit geçirebilecekleri bir ortam hazırlamış durumda. Çiftler için özel dizayn edilmiş bu oteller, birbirini tanımakta olan çiftlere aynı zamanda tarihi ve aktivite açısından zengin bir adayı tanıma fırsatı sunuyor. Bu sayede çiftler hem geziyor, hem öğreniyor hem de evliliklerinin daha başında birbirlerini tam anlamıyla tanıma fırsatı buluyor.

Gökçeada balayı otelleri artık profesyonelleşmiş kadrosu ve deneyimiyle güven verirken, tamamen balayı için gelen ziyaretçilerine tam anlamıyla balayı zevkini yaşatmak için her sene üzerine koyarak müşteri memnuniyetini arttırıyor. Yaptığı çift aktiviteleriyle, çiftlere özel dizayn edilmiş odalarıyla, balayı ortamına odaklanmış yapısıyla çiftlerin vazgeçilmez mekanı olmaya devam eden Gökçeada balayı otelleri, her anlamda ihtiyacı karşılayarak tam bir balayı şöleni yaşatıyor çiftlere. 

Konaklama bir yana Gökçeada’nın turizme elverişli yapısı çiftlerin bu bölgeyi tercih etmesinde önemli rol oynuyor. Sörfe elverişli yapısı, yapılan uluslararası festivaller, temiz bir denize sahip olması adanın her sene ziyaretçi akınına uğramasına imkan sağlıyor.

Bunun üzerine bir de Gökçeada balayı otelleri hizmeti de sunulunca, adanın balayı yapmak isteyenler için vazgeçilmez bir mekan haline gelmesi kaçınılmaz olmakta. Gökçeada balayı otelleri, çiftlere sunduğu manzaralarla ve özel imkânlarla çokça tercih edilmektedir. Örneğin tekne turları, motosiklet veya araba turları ile çiftlerin baş başa romantik anlar geçirmesine olanak sağlar. Oteller bu konuda birbirleriyle adeta çiftlere ikinci bir yuva olmak arzusu ile yarışmaktadırlar. Çoğu otelde bulunan İtalyan restoranları çiftlerin birlikte keyifli ve romantik bir akşam yemeği yemelerine olanak sağlamaktadır.

Gökçeada Balayı Otelleri Fiyatları

Birçok tatil bölgesinde olduğu gibi Gökçeada’da da bulunan bu tür balayı otelleri, çiftlere birçok avantaj ve özel aktivite sunmasına rağmen, ücretli aktiviteleri hariç diğer otellerden pek bir fiyat farkı gözetmiyor. Üstelik hemen hemen her bütçeye uyacak fiyatlar farklı gelire sahip, farklı türden insanların balayı tatili yapabilmelerine olanak sağlıyor. Çiftlere özel ücretli ve ücretsiz faaliyetlere sahip Gökçeada balayı otelleri, kesenin ağzını açmak isteyenler için hizmette sınır tanımıyor. Kısıtlı imkanlara sahip olan müşterilerini de düşünen bu işletmeler, unutulmaz bir balayını uygun fiyatlara deneyimleme olanağı sağladığından birçok kesim tarafından tercih ediliyor.