Güre Balayı Otelleri 

Güre, Balıkesir’e bağlı bir ilçedir. Tatil yapmak istiyorsanız Güre ilçesini ziyaret edebilidrsiniz. Güre balayı otelleri ile yurt içi ve yurtdışı turistlerini karşılıyor. Eşinizle, ailenizle ya da arkadaşlarınızla gidebileceğiniz çok güzel tatil semtlerinden biri. Güre, deniz sezonunun erken açıldığı geç kapandığı bir yerdir. Bu nedenle Nisan Mayıs aylarında Güre ilçesine gelip Eylül Ekim aylarına kadar rahat rahat denize girebilirsiniz. 
Güre Edremit’e çok yakındır ve bu nedenle gezecek yeriniz de çoktur. Güre, kendisine gelen turistlere konaklama, ulaşım ve mutfak gibi imkânlar veriyor. Bu yörede konaklayacak çok güzel yerler bulabilir, ulaşım konusunda da hiç problem yaşamazsınız. 

Güre Ulaşım Oldukça Kolay

Güre ulaşım bakımından çok rahattır. Türkiye’nin her yerinden Güre’ye otobüs ile gidebilirsiniz. Özellikle İstanbul ve Ankara’dan Güre’ye her gün otobüs seferi vardır. Dilerseniz ulaşım için havayolunu da kullanabilirsiniz. Havayolundan Güre’ye gelmek istediğinizde Balıkesir Koca Seyit Havalimanında inersiniz. 
Balıkesir otogardan veya havalimanından Güre’ye servisle ve otobüsle gidebilirsiniz. Şehir içi ulaşım da oldukça basittir. Minibüs, otobüs ve dolmuş taksiyle şehir içinde istediğiniz yere gidebilirsiniz. Eğer ehliyetiniz varsa araç da kiralayabilirsiniz. Hatta detaylı bir şekilde gezmek istiyorsanız araç kiralamanızda fayda var. Ulaşım Güre’de oldukça ucuzdur. 

Güre’de Konaklama Seçenekleri?

Ucuz Güre Balayı Otelleri bulup yerleşmeniz ilçede mümkün. Balayı otelleri müşterilerine Wi-Fi, otopark, balkon, teras, açık büfe kahvaltı ve akşam yemeği gibi hizmetleri ücretsiz olarak sağlıyor. Çok rahat edeceğiniz bu oteller sizin için oldukça ideal. Balayı otellerinin dışında butik otel ve apart otellerde de kalabilirsiniz. 
Otel dışında kiralık ev tutmanız ya da çadır kamp kiralamanız da mümkün. Fakat uygun balayı otelleri bulmak diğerlerine göre sizin için daha avantajlı olacaktır. Bu otellerde düzenlenen eğlencelere de katılarak tatilinizi renklendirebilirsiniz. 

Güre'de Damak Tadınıza Hitap Eden Birçok Seçenek Yer Alıyor

Güre ilçesinde yemek alanında oldukça fazla seçeneğe sahipsiniz. Balıkesir'in en meşhur yemeği olan zeytinyağlı grubu neredeyse tüm restoranlarda bulunuyor. Üstelik evde yaptığınız zeytinyağlı yemeklere benzemiyor, bir yiyen gelip bir daha yiyor. Eğer zeytinyağını sevmiyorsanız bile denemeniz gerekir. 
Zeytinyağlı grubunun dışında balık da çok yenilen yemekler arasında. Özellikle sahil kasabası olan Güre’de deniz kenarında balık yemek eşsiz bir keyif veriyor. Bu yöredeki balıklar her daim taze olduğu için sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir durum olmaz. Eğer Güre’ye giderseniz deniz kenarındaki restoranlardan mutlaka balık yemeğini denemelisiniz. 
Balık ve zeytinyağlılar dışında soğuk atıştırmalıklar olan meyvelerin tadı da Balıkesir Güre’de bir başka oluyor. Buradaki meyvelerin her biri doğal olduğu için şimdiye kadar yediğiniz meyvelerin tadını alamazsınız. Fakat buradaki meyveleri yedikten sonra yediğiniz hormonlu meyveleri bir daha ağzınıza bile sürmezsiniz. 

Güre'de Festivaller 

Güre'de festivaller deniz sezonu açılıp kapanana kadar devam ediyor. Çeşitli eğlenceler, oyunlar, konserler, birbirinden güzel satıcılar, sokak şarkıcıları ve daha pek çok eğlenceli aktivite Güre festivallerinde sizi bekliyor. Güre Balayı Otelleri fiyatları uygun olacağı için konaklamaya ayırdığınız ücretle çeşitli etkinliklere katılarak tatilinize anlam katabilirsiniz. 
Festivaller deniz kenarında gece saatlerinde de kutlanıyor özellikle çadır kampının olduğu alanlarda ateş etrafında oynayan gençler, gitar çalan müzisyenler, şişe çevirmece oynayan arkadaşlar derken gırgır şamata akşamlar yaşanıyor. Sizler de böylesi kalabalık ve eğlenceli ortamları seviyorsanız Güre’yi mutlaka ziyaret etmelisiniz. 
Sessiz sakin kalmak istiyorsanız deniz kenarında kuytu bir köşeye çadırınızı atıp oturabilir veya balayı otelinizin balkonunda manzaraya karşı çayınızı yudumlayabilirsiniz. Güre, tatil için gidilmesi gereken en güzel semtlerden biridir ve siz de mutlaka görmelisiniz.