Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip

Burhaniye Ören Havuzlu Oteller

Yükleniyor..
Burhani̇ye Ören'de kriterlerinize uyan 7 tesis bulundu.

Burhaniye Ören Havuzlu Oteller Hakkında

Ören, Balıkesir’e bağlı olan Burhaniye ilçesinin bir mahallesidir. Ören’i diğer mahallelerden hatta ilçelerden farklı kılan özellik temiz sulara sahip eşsiz güzellikte olan Ege denizine kıyısı olması ve ağaçlarla dolu bir yer olması burayı nadide kılmaktadır. Kilometrelerce uzunluğa sahip doğal plajı olan Ören’in plajındaki temiz kumu sayesinde giden tatilcileri kendisine hayran bırakmaktadır. Ören iklim olarak sıcak ve ılıman olması dolayısıyla yaz tatili için iyi bir tatil yöresi olmaktadır.

Ören’in de yılın en sıcak ayı ortalama 26 derece ile Temmuz ayıdır. Ören yıl içerisinde en düşük sıcaklığı 7 derece ile Ocak ayında yaşamaktadir. Ören böyle güzel bir iklime sahip olması ve eşsiz tepe ve falezler gibi doğal güzellikleri barındırmasıyla her sene tatil bölgesi arayışına giren tatilcileri ağırlamanın yanında Ören’de kampçılar için kamp alanına kamp alanları da bulunması Ören’i ayrıcalıklı kılmaktadır.

Ayrıca mahallede asırlık meşe ağaçlarına da sahip olması buranın doğa ile senelerdir iç içe olduğunu bizlere göstermektedir. Ören’de yerleşim bireysel konutlardan oluşurken Ören’de yaşamayan lakin Ören’e sık sık gelen birçok kişinin burada yazlığı vardır.

Eski bir kültür olan Fayton ile ulaşım Ören’de bulunmaktadır. Mahallenin fayton dışında sahilde bulunan bir kayanın üzerindeki deniz kızı heykeli de buranın sembolüdür. Ören’in tatil bölgesi dışında Roma’da Osmanlıya kadar birçok devlete ev sahipliği yapmasıyla mahallede tarihi yapıları ve tarihi eserleri de görebilirsiniz. Antik olan Adramytteion şehri Ören’dedir.

Ören ismi bu kalıntılardan gelmektedir. Ören’in 3039 nüfusa sahip olmasıyla tatilini hem eğlenceli hem de sakin yaşamak isteyen kişiler Ören’i tatil planına katabilir. Güneyinde Ayvalık ve Gömeç ilçelerine sınırı olmasıyla da buraya tatil için gelecek kişilerin Balıkesir’in gözde ilçelerine gitmesine olanak sağlamaktadır.

Ören’de 18. yy’a ait 4 güzel caminin bulunmasi da turizm yeri olmasının dışında tarihi bir yer olduğunu da göstermektedir. Burhaniye Ören sahip olduğu doğa güzellikleriyle Türkiye’nin pek bilinmeyen doğal güzelliklerini keşfetmek isteyen insanlar tarafından keşfedilince bu mahalleye birçok işletmeci turizm yatırımları yapmıştır. Mahallede konaklama açısından pansiyonlar, oteller ve diskolar bulunmaktadır. Ege’nin güzel sularında yüzerken havuz keyfi de yaşamak isteyen tatilcilerin konaklayabileceği oteller vardır. Burhaniye Ören havuzlu oteller size hem deniz keyfini hem de havuz keyfini bir arada yaşatabilecektir.

Burhaniye Ören Havuzlu Oteller Nasıldır

Birçok tatilci yaz tatilini denize kıyısı olan tatil bölgelerinde geçirmektedir. Yazın sıcağında denizde kendilerini serin tutarken aynı zamanda güneşlenmek istemektedirler. Konaklayacağı otelin denize yakın olması birçok tatilci insanın önem verdiği kriterlerden biri olsa da belirli bir kısım konakladığı otelde de havuzun olmasını kriterlerinin arasına koymaktadır. Burhaniye Ören havuzlu otelleri konaklamak için seçen tatilciler bu zevki bir arada yaşayabilmektedir.  

Burhaniye Ören Havuzlu Otelde Tatil Keyfi

Burhaniye Ören havuzlu otelleri tatiliniz keyifli bir şekilde geçirirken size güvenli bir konaklama imkanı sunmaktadır. Ören’de kumsalda araç trafiğine kapalı gezi yolunda gezdikten sonra kalacağınız Burhaniye Ören havuzlu otel ile dünya mutfağı yemeklerine sahip restaurantında lezzetli yemeklerinden yiyebilirsiniz. Odalarındaki rahat yataklarında günün yorgunluğunu keyif çıkararak atabilirsiniz. Burhaniye Ören havuzlu oteller bünyesinde birçok oda çeşidi bulunmaktadır. Tatilinde bütçesini otel odasına vermek istemeyen kişiler standart odaları tercih edebilirler.

Burhaniye Ören havuzlu oteller standart odalarında diğer otellerdeki odalardaki imkanların aynısını sunmaktadır. Tatilinde evindeymiş gibi hatta evinden daha rahat hissetmek isteyen tatilcilerin maddi durum olarak belirli bir kısıtlamaları bulunmuyorsa suit odaları tercih edebilirler. Burhaniye Ören havuzlu otel suit odalarında sizlere Ege denizini ayaklarınızın altında hissetmenizi sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir. Jakuzi keyfi ile de sizlere krallara yaraşır bir tatil keyfi yaşatmaktadır. 

Burhaniye Ören Havuzlu Otel Fiyatları

Ören’in her geçen sene ağırladığı ziyaretçi sayısının artmasıyla otel fiyatları da yoğunluğa ve talebe göre değişiklik göstermektedir. Türkiye’nin birçok tatil bölgesine göre Burhaniye Ören henüz keşfedilmediğinden otel fiyatları uygundur. Burhaniye Ören havuzlu otel fiyatı da diğer bölgelerdeki otel fiyatlarına uygundur. Burhaniye Ören havuzlu otel fiyatları odaların kalitesine, katına, manzarasına ve sahip olduğu imkanlara göre değişiklik göstermektedir.