Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip

Altınoluk Bungalov Evleri

Yükleniyor..
Altınoluk'ta kriterlerinize uyan 2 tesis bulundu.

Altınoluk Bungolow Evler 

Altınoluk, Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı bir mahalledir. Burası Edremit içerisinde yer alan bir sahil kasabasıdır. Denize girerek tüm yaz tatilini eğlenerek geçirmek isteyen insanlar Altınoluk ilçesini sıklıkla tercih ediyor. Altınoluk eski çağlarda basit bir köy olarak kullanılıyordu. 16. Yüzyılın başında Kanuni Sultan Süleyman bu semti fark edince değerlendirilmeye alındı. Günümüzde ise Altınoluk sevilen bir tatil kasabası olarak kullanılıyor. 

Altınoluk Konumu

Altınoluk mahallesinin kuzeyinde Kaz Dağları, güneyinde ise Edremit Körfezi yer alıyor. Altınoluk bu nedenle dünyanın en oksijenli bölgesi olarak biliniyor. Kaz dağlarından gelen sular sayesinde çeşme suları sağlıklı olduğu için insanlar hazır suya hiç ihtiyaç duymuyor. Balıkesir’in en güzel yerlerinden biri olan Altınoluk her sene artan ziyaretçileri ile nüfusunu yaz ayında arttırıyor. 

Altınoluk Konaklama

Uygun Altınoluk Bungolow Evler bölgede konaklama alanında en çok tercih edilen evler arasındadır. Bu evler ahşap yapı olduğu için turistlerin ilgisini çekiyor. Fiyat bakımından otellerden daha makul fiyatlarda olan bungalov evlerde otel kadar fazla hizmet olmasa da kendinizi doğa ile daha iç içe hissetme imkânı elde ediyorsunuz.
Bungalow evlerin en önemli özelliği tamamen doğal bir tatil imkânı sunması ve insanların daha rahat hareket etme imkânı bulabilmesidir. Lüks mekânlarda bulunan seremoniler bu ortamda bulunmadığı gibi insanlar daha özgür olma imkânı elde edebiliyorlar. Bungalow evlerde konaklamak farklı tatil deneyimi yaşamak isteyenler için ideal bir seçim olabilir.

Altınoluk Ulaşım

Ucuz Altınoluk Bungolow Evler arasından birini seçtiğinizde ulaşım konusunda Altınoluk'a gideceğiniz zaman karayolu ve havayolunu kullanabilirsiniz. Karayolundan otobüs veya kendi aracınız ile buraya rahatlıkla gelebilirsiniz. İstanbul ve Ankara’dan her gün Altınoluk ilçesine otobüs seferleri düzenleniyor. 
Hava yolundan ulaşım sağladığınızda Balıkesir Koca Seyit Havalimanından Altınoluk otobüslerine binerek kalacağınız otele ya da eve gidebilirsiniz. Şehir içinde ulaşım için ise minibüs, otobüs ve dolmuş taksileri kullanabilirsiniz. Her seferinde minibüs ile uğraşmak istemezseniz araç kiralama da yapabilirsiniz. 

Altınoluk Yemek 

Altınoluk'ta tatil yaptığınız süre boyunca yemek için farklı alternatifleriniz olacaktır. Özellikle Balıkesir’in en meşhur yemeği olan zeytinyağlılar girdiğiniz her restoranda karşınıza çıkacaktır. Zeytinyağlı dolma, salata ve sulu yemekler Altınoluk mahallesinin olmazsa olmaz yemeklerindendir. Altınoluk’ta balık restoranları da çok yaygındır. Bu yörede balık her daim taze olduğu için güvenle yiyebilirsiniz. Altınoluk'ta bu restoranların dışında atıştırmalık dükkânları da mevcuttur. Bununla birlikte Altınoluk’ta yiyeceğiniz tüm meyve ve sebzeler doğal üretimlerdir. Hormon katılmadan üretilir ve damaklarda unutulmaz bir lezzet bırakır. Bu yüzden kalacağınız otelde açık büfe kahvaltı yaparken doyasıya organik sebzelerden tüketebilirsiniz. 

Neden Altınoluk?

Altınoluk Bungolow Evleri fiyatları oldukça uygundur. Tatil için kendinize fazla bütçe ayıramadıysanız bu evler tam da size göre. Fiyatların uygun olmasının yanında yemekleri lezzetli ve her biri el yapımıdır. Sağlığınızı ele vermeden güzel bir tatil geçirebilirsiniz. Altınoluk ilgi çeken manzarası ve yemyeşil doğası ile içinizi açacak manzaraya sahip. 
Denizi de kendisi kadar güzel olan Altınoluk turistlere muhteşem bir deniz keyfi sürüyor. Bütün sene çalıştıktan sonra burada güzel bir tatil yapıp tüm stresinizi atabilirsiniz. Bu nedenle hiç düşünmeden tatil planlarınızı Altınoluk’tan yana kullanabilirsiniz. 

Altınoluk Gezilecek Yerler

Altınoluk'ta gezilecek tek yer Altınoluk plajıdır fakat Edremit’te gezilecek birçok yer vardır. Özellikle Edremit Körfezi ve Kaz Dağı’nı ziyaret etmelisiniz.