Balnet
Değerlendirme
Olanak
Tip

Altınoluk Kamp Alanları

Yükleniyor..
Altınoluk'ta kriterlerinize uyan 5 tesis bulundu.

Altınoluk Çadır Kamplar

Altınoluk; Yunan mitolojisinde İDA ismi ile anılır. Kazdağları'nın güney taraflarında, Edremit Körfezi'nin kuzeyine kurulmuş mavi ve yeşilin birbiri ile uyum içerisinde muazzam buluşmasının nadir doğal güzelliklerini bir arada bulunduran bir beldedir. 13.000’i aşmış nüfusu turizm aylarında 200.000’in üzerine çıkmaktadır. Tarihte Antandros adı ile anılmış, 1927 yılından sonra da Altınoluk adını almıştır ve 450 yıllık bir tarihi geçmişe sahiptir.
Altınoluk; Truva ile Dikili arasında kalan bölge yani ‘’Işıklar Sahili’’ nin kıyısında, Kaz Dağları’nın eteklerinde, zeytin ağaçlarının yeşilliği, masmavi denizin bir arada bulunduğu bir bölgedir. Dünyadaki en yoğun oksijenin bulunduğu ve 365 gün yeşil kalan bir bölgedir. Kaz Dağından gelen sağlıklı ve doğal su içilmeye değerdir. Ve halkın su ihtiyacının büyük çoğunluğu bu sudan sağlanmaktadır. Altınoluk’tan 2 kilometre daha yüksekte bulunan ÇAM Mahallesi yöre halkının ‘’oksijen cenneti’’ olarak adlandırdığı bir mahalledir ve bulundukları şehirden rahat bir nefes almak için gelenler, solunum hastaları bu bölgeyi tercih ederler. Ayrıca kıyıların kirlenmesini ve kontrol altında tutulmasını sağlayan Mavi Bayrak projesinin kapsadığı Altınoluk sahil şeridi toplam 43 kilometredir. Deniz oldukça temiz ve diğer bölgelere kıyasla daha sağlıklıdır. Uygun butik oteller ve çadır kampı yapabilmeniz için ideal bir plajı vardır. 

Doğal Güzellik ve Tarih Bir arada!

Doğal güzelliklerinden hariç önemli tarihsel geçmişe sahip olan Altınoluk içinde Kanuni Sultan Süleyman saltanatından kalan yapılar barındırıyor! Altınoluk geçmişten bu yana süren ve günümüze kadar yetişen Yunan ve Türk toplumundan kültürel izler barındırıyor. Bu ise Altınoluk’un Doğal güzelliklerinin yanında kültürel güzelliklerinin olduğunu gösteriyor. Altınoluk beldesinde 36 adet yapı Bursa Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından tescillenmiş ve Altınoluk beldesi Kentsel Sit alanı olarak belirlenmiştir. Yeşil ve mavinin bir arada bulunduğu Altınoluk, 450 yıllık geçmişinden bu güne getirdiği önemli kentlerden bir tanesi Antandros kentidir. Bu kent geçmişten bugüne bugünden geleceğe kentin yaşam kültürüne ışık tutmaktadır. Ve tutmaya devam edecektir. Altınoluğu ziyaret etmeyi düşünüyorsanız ucuz Altınoluk çadır kamplar konaklamak için oldukça iyi alternatiflerdir.

Altınolukta Gezilebilecek Yerler 

Altınoluk çadır kamplar fiyatları bakımdan uygun olduğu kadar gezilecek yerleri bakımından da çok ideal yerler arasındadır. Bu yerler;
•    Antandros Antik Kenti
•    Kaz Dağı
•    Başdeğirmen Köprüsü
•    Tahtakuşlar Etnografya Müzesi
•    Şahin Deresi Kanyonu
Bunlara ek olarak Narlı Köyü, Mıhlı Çayı, Hasan Boğuldu Şelalesi Sarıkız Tepesi, Edremit sayılabilmektedir.

Altınoluk Hoşgörü Kenti

Yeşiliyle mavisiyle meşhur Altınoluk Beldesi sakinleri yaz turizminde canlanan kentte misafirperverlikleri ile ve hoşgörüleri ile tanınırlar. Bu ise gelen yerli ve yabancı turistlerin dikkatini oldukça çeker ve bölgeyi daha çok severler. Buda Altınoluk halkının turizm aylarında gelirlerinin artmasına sebep olabilmektedir. Ayrıca yeni insanlarla kaynaşma da çabasıdır. 

Altınolukta Konaklama

Altınoluk kamp için oldukça uygun bir bölgedir. Oldukça temiz havası, yeşil ormanları, güzel manzaraları ile kamp yapmak için gayet uygundur. Kazdağları’nda veya Işıklar sahilinde çadırınızı kurup kaliteli bir kamp yapabilirsiniz. Uygun Altınoluk çadır kamplar bulunuyor. 

Ulaşım

Altınoluk E-24 karayolu üstünde ve Balıkesir’in Çanakkale hududuna en yakın yerleşim birimidir. Çanakkale iline 110 kilometre, İzmir iline 225 kilometre, Balıkesir iline 115 ve ilçe merkezi olan Edremit’e 25 kilometredir. Altınoluğa İstanbul’dan Bursa, Bursa’dan Balıkesir oradan da Edremit yolu üzerinden gidebilirsiniz. Şehir içi trafiği turizm aylarında çok tercih edilen bir bölge olduğundan normal aylara göre artmaktadır.