Balnet
Puan
Değerlendirme
Olanak
Tip

Küçükkuyu Kamp Alanları

Yükleniyor..
Küçükkuyu'da kriterlerinize uyan 23 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Küçükkuyu Çadır Kampları

Küçükkuyu tarihte her zaman doğal güzellikleriyle kendini ön plana çıkarmıştır. Denizi, ormanı ve iklimi ile ideal bir yaşam alanı olmuştur. Doğal güzelliklerinin her türlüsünü içinde barındıran Küçükkuyu tarihi zenginlikleriyle de ülkemize avantaj sağlamaktadır. Farklı kültürden insana ev sahipliği yapmış ve hala da yapmaktadır. Gerek geçmişten günümüze korunarak gelen tarihi eserlerinde de gördüğümüz gibi aynı zamanda da engin bir hoşgörü merkezi haline gelmiştir. Her insanın tatil algısı ve tatilden beklentileri farklıdır. Bazı insanlar tatili sadece deniz olarak hayal ederken, bazıları eğlence, bazıları kültürel bazıları da doğa ile başbaşa bir tatil hayal ederler. Tüm bu beklentilere Küçükkuyu tek başına cevap verebiliyorken genelde doğayı tercih eden, lüksten uzak bir tatil geçirmeyi planlayanların merkezi haline gelmiştir. 

Küçükkuyu Çadır Tatili

Doğa tatili derken hepimizin aklına bir çadır da ormanın içinde hatta deniz manzaralı, sakin, temiz doğa tatili için tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek çadır kamplarını düşünürüz. Bunun için Küçükkuyu çadır kampları tam da bu ihtiyaçlara cevap veren başarılı organizasyonlarıyla ihtiyaçları karşılayan çadır kentlere sahiptir. Çadır tatilleri her zaman insanlara daha sempatik, daha doğal ve daha rahatlatıcı gelmektedir. Işıklı mekanlardan boğulmadan, yanıp sönen spot ışıklarından ve gürültüden uzak tamamen tabiatla baş başa, komşu çadırlar ile bir ateşin etrafında kurulan dostluk ve muhabbet ortamıyla insanları gerçek bir dinginliğe ve huzura yöneltir. 
Doğadan uzaklaşan insanlar, doğallıktan uzaklaşır ve huzursuzluğa yelken açar diyen filozofların sayısı çok fazladır. Sinoplu Diogenes bunlarda biridir. Toprak varken neden döşekte yatar insanlar der şaşkınlıkla. Çeşmeden su içerken avuçlarınız duruyorken neden tas kullanırsınız diye insanlara sitem eder. Mutluluk doğaya karşı yaşamak ile gelmez size der. Kısacası doğa ile baş başa yapılan tatiller her zaman daha dinlendirici ve daha huzurlu olmuştur. Bunun tadına varan tatilciler yaz tatili planlarını her zaman çadırdan ve çadır kentler den yana kullanırlar. Toprakla temas eden vücutları adeta vatanına kavuşan gurbetçi gibi rahatlar ve tüm negatif elektriğini boşaltır. Küçükkuyu çadır alanları bu anlamda önemli bir alternatiftir. Küçükkuyu çadır kampları ile unutulmaz bir tatil yapabilirsiniz.

Küçükkuyu Çadır Kamplarını Neden Tercih Ederiz

Tatil anılarını anlatan insanlara dikkat ederseniz; gezip gördükleri, yiyip içtikleri, denizi, kumu vs den başka biriktirdiği anıları pek yoktur. Hele tatilde otelde kurulan dostlukları anlatana hiç şahit olmazsınız. Ama çadır tatillerinde zaman kısa sürede kurulan dostluklarla başlar anlatılan uzun hikayelerle devam eder. Adeta tarihin gerisinde yapılan sohbetler ve kurulan dostluklar gibi dostluklar kurulur. Bir nevi tarihten geriye adım atmış olursunuz. Bu da her şeyin karşılıklı menfaat ilişkisi ile yürüdüğü modern dünyanın ağır havasından bir nebze de olsa uzaklaşmayı ve dinginleşmeyi sağlar size. 

Küçükkuyu Çadır Kampları ile Muhteşem Tatil

İnsanlarımız ekonomilerini zorlayarak tatil planları yapıyor maalesef. Kaliteli tesislerde yapılacak tatilin aile bütçesine getireceği yükü düşündüğünüzde en ekonomik ve en verimli tatilin çadır tatilleri olduğu ortadadır. Küçükkuyu çadır kampları bu konuda oluşan boşluğu doldurmaya çalışarak orta gelir kesimine imkanlar sunmaktadır. Meselenin diğer yönü ise; şehirleşmenin getirdiği zorluklar ile insanlar artık toprağa ayak basamaz hale geldiler. Yılın tamamını kapalı duvarlar arasında geçirmek zorunda kalmak doğaya yabancılaşmak her geçen gün artıyor. Hayatında bir böceğe bir kuşa dokunmadan büyüyen çocuklarımıza hiç değilse yaz aylarında 10 günlük bir çadır tatiliyle unuttukları bilmedikleri doğa ile tanıştırmak hem biz hem çocuklarımıza çok iyi gelecektir. Küçükkuyu çadır alanları ile yapacağınız Küçükkuyu çadır kampı alternatif bir tatil için en iyi seçenek olacaktır.