Balnet

Babakale Otelleri Hakkında

Assos’un antik çağlarda insanların en gözde şehri olmasının birçok sebebi vardır. Bunların en başında denize kıyısı olması ve iki kıtanın burun buruna geldiği tek nokta olmasıdır. Asya'nın batıdaki en uç noktası Babakale’dir. Babakale tarihte korsanların uğrak yeri olmasından dolayı burada yaşayan köylüler korsanlardan çok çekmiştir. Balıkçılıkla geçinen köy denize çok hâkim bir konumda olmasından dolayı denizcilerin tanıdığı güzel bir köy kimliğini kazanmıştır. Balık çeşitlerinin bol olduğu köy korsanlardan çok şikâyet edince Osmanlı buraya bir kale yaptırmıştır.

Şimdilerde restore edilen kale de manzara eşsizdir. Son zamanlarda turizme de açılmış olan köyde sahil boyunca uzanan balıkçı lokantalarında bütün balık çeşitlerini yiyebileceğiniz çok uygun yerler bulunmaktadır. Babakale Assos’tan gelen tarihi esintileri de hissettirdiği için turizmde de istediği yere gelmek için yeni yeni tesisleşmeler başlamıştır. Assos Babakale otelleri bakir alanda tatil yapmak isteyen tatilciler için bulunmaz bir yerdir.  Otel ve pansiyonlar ile tatilcilerin konaklama ihtiyaçlarını karşılayan Babakale her geçen gün otellerinde ve diğer tesislerinde hizmet kalitesini artırarak adından sık sık bahsettirmeyi başarmıştır. Assos Babakale otelleri her bütçeye ve her kesime hizmet verebilecek kadar tecrübeye sahip hale gelmiştir.

Assos Babakale Tatili

Tatil bölgelerinin çoğu turizm sezonunda çok kalabalık ve çok gürültülü olmaktadır. Tatilde sessizliği ve durgunluğu isteyenlerin tercih etmesi gereken yerlerin başında gelen Babakale böyle bir tatil ihtiyacını karşılayacak imkana sahiptir. Muhteşem doğası ve manzarası, sakin ortamı ile Assos Babakale otelleri artık tur şirketlerinin listelerine ekledikleri yerlerden biridir. 

Asya’nın batıdaki son noktası olmasından dolayı ayrıca bir özelliği olmuştur tarihte Babakale’nin… Günümüzde artık balıkçılığın yanı sıra turizm ile de uğraşan halk her geçen gün tesisleşme konusunda kendilerini geliştirmekte olması Babakale’nin turizm geleceği adına çok şey vaat ediyor. Babakale de her gelir grubunun rahatlıkla kalabilecekleri tesislerin sayısı hızla artmaktadır. Assos Babakale otelleri yerli turizme hitap ettikleri için fiyat politikaları da çok uygundur. 

Assos Babakale’yi Neden Tercih Etmeliyiz?

En önemli sebep tamamen bakir bir ortamda tatil yapabilmenizdir. Bozulmamış doğası ve doğaya hâkim otelleri ile tercihinizin başında olması gereken yerlerdendir. Sahilde uzanan lokantalar ve otantik ortam sizi rahat ettirecek manzaralarla dolu küçük, şirin ve doğal bir yer olması size buraya bağlar. Ayrıca Assos Babakale otelleri sizin bütçenizi zorlamadan beklenilen hizmetin en iyisini sunmayı başardıkları için konaklama sıkıntınız kalmaz.

Tatilde Gerçekten Dinlenmek İsteyenlerin Adresi

Tatili eğlenceden daha ziyade dinlenmek için isteyen kesimin tam anlamıyla aradığı yer Babakale’dir. Sessiz ve doğal ortamıyla sizi doğa ile baş başa bırakacak bir tatil köyüdür. Sır bu yüzden aranılan yerdir. Assos Babakale otelleri sizi sizinle baş başa bırakacak ve en kaliteli hizmeti sunacak tecrübeye sahip otellerdir. Assos Babakale otelleri son zamanlardaki verdiği kaliteli hizmet ile yerli tatilcilerin uğrak yeri olmasını sağlamıştır. Sakin, dingin, huzurlu ve aynı zamanda da ekonomik tatil isteyenlerin en gözde yeri olmaya aday olan bir yerdir.

Sakin ve huzurlu bir tatil deyince ilk akla gelen yerlerden biri Babakale olacaktır. Babakale otelleri hem doğası hem tarihi hem de sunduğu eşsiz yerel lezzetlerle tatilinizi en iyi şekilde geçirebilmeniz için tüm şartları seferber edecektir. Böyle bir tatil için planlarınızı şimdiden yapın ve erken rezervasyon fırsatlarından yararlanın.