Kazdağları Piknik Alanları

Kazdağları'nın bol oksijenli, kusursuz doğası ziyaretçilerine onlarca mükemmel Kazdağları piknik alanları sunuyor. Genellikle çam ağaçları arasında veya çınar ağaçları içinde yer alan Kazdağları piknik alanlarının çoğundan çay ya da dere geçiyor ve etrafında Kazdağları köyleri yer alıyor. Kuş ve akıntı sesleri arasında, huzur dolu zaman geçirmek isterseniz Kazdağları piknik alanlarını tercih edebilirsiniz.    

Kazdağları civarında ziyaret edebileceğiniz uygun fiyatlı, temiz piknik alanlarını şu bağlantıya tıklayarak görebilirsiniz: https://balnet.net/kazdaglari-piknik-yerleri

Tesislere ait telefon numarasını arayarak spesifik sorularınzıı kendilerine iletebilir, soru aklınızdaki işaretlerini giderebilirsiniz.

Pınarbaşı: Güre Köyü sınırları içinde, Akçay’a 6 km mesafede bir piknik yeri. Yamaçtan akan bol ve buz gibi su yaz aylarında serinlemek için ideal bir köşe. Orman Müdürlüğü’nce işletilen piknik alanı içinde Alabalık üretilen bir çiftlik de bulunuyor.

Şahinderesi Kanyonu: Kazdağları’nın Altınoluk bölgesinde bulunan Şahinderesi Kanyonu, Altınoluk’u tepeden görüyor. Temiz kaynak suları ve bol ağaçlı bir piknik yeri olan kanyonun ayrıca bir konaklama tesisi ve restoranı mevcut.

Şahinderesi Kanyonu

Çağlayan Piknik Yeri: Kızılkeçili Köyü içinde olup, Akçay’a 3 km mesafede yer alıyor ve Kültür Bakanlığı’nca tescillenmiş 800 yıllık çınar ağacı burada bulunuyor.

Hanlar: Kazdağları piknik alanları içinde en çok rağbet edilen piknik yerlerinden biri. Akçay’a 35 km uzaklıkta. Ormanları ve soğuk suları ile dikkat çeken Hanlar'ın çevresinde lokanta ve kafeler bulunuyor.

Mıhlı Çayı: Akçay’a 25 km mesafede Altınoluk- Çanakkale karayolu üzerinde çevresi ormanlık bir dere kenarı.

Mıhlı Çayı

Güre Gelinçamı Piknik Yeri: Güre Köyü’ne 3 km mesafede halka açık bir diğer piknik yeri. Güre’den itibaren yeni açılan yol ile ulaşılabiliyor ve her yıl Güre Belediyesi'nce yapılmakta olan Sarıkız etkinliklerinin bir bölümü burada gerçekleştiriliyor.

Sutüven: Edremit’e 20 km uzaklıkta, İzmir – Çanakkale karayolu üzerinde yer alan piknik alanı. Manzara seyir terasları ve oyun alanları bulunuyor. 8 m yükseklikten dökülen ve yörenin adı ile anılan Sütüven şelalesi de bu alanda.

Sütüven Şelalesi

Hasanboğuldu: Kazdağları piknik alanları arasında Sutüven piknik alanından sonra derenin karşı tarafındaki patika yolu izleyerek ulaşılabiliyor. Şelalesi ve içinde pek çok balığın bulunduğu gölcüğü mevcut.

Hasanboğuldu

Subaşı: Altınoluk’un 2.5 km batısında Doyran Köyü'ne çıkan yolun 500 m sağında şehir içme kullanma suyunun sağlandığı kaynağın baş kısmı. Asırlık çınar ve ceviz ağaçlarının gölgelediği Subaşı’nda çağlayan suyunun serinliğinde oturabileceğiniz kır gazinoları bulunuyor.