Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Marmara Adası Balayı Otelleri

Yükleniyor..
Marmara Adası'da kriterlerinize uyan 15 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Marmara Adası Balayı Otelleri Hakkında

Marmara, Balıkesir’in tamamen adalardan oluşan bir ilçesidir. Marmara Adası ise bu Marmara ilçesine bağlı olup, Marmara Denizi’ndeki adaların en büyük alana sahip olanıdır. Ada, mermeri ile ünlü olduğundan ismi “mermer” sözcüğünden gelmektedir. Marmara, zeytin üretimi konusunda kendini oldukça geliştirmiştir. Ada halkının turizm ve balıkçılıkla da uğraştığı bilinmektedir.

Marmara’ya ulaşım, ada olması nedeniyle sadece deniz yoluyla gerçekleşmektedir ve adadan İstanbul, Erdek ve Tekirdağ’a gemi veya feribot aracılığı ile ulaşabilmek mümkündür. Ada tarihinin yakın geçmişte Rumlara ev sahipliği yapmış olması burada pek çok kilise ve manastır bulunmasını sağlamıştır.

Marmara Adası’nda bulunan köylerin hemen hemen hepsi tarihi eser niteliği taşıyan çınar ağaçları, ahşap Rum evleri, bu evlerin duvarlarına yapılmış resimler ve en önemlisi bol miktarda yeşillik bulundurduğundan her yıl çok sayıda ziyaretçiye kapılarını açmaktadır. Köylerde bulunan bazı evler pansiyon olarak kiraya verilmekte ancak sayıları kısıtlı miktardadır.

Marmara Adası balayı otelleri ile de oldukça ilgi toplamaktadır. Otel restoranları dâhil Marmara Adası restoranlarında her daim taze balık bulmak mümkündür. Adada çıkarılan mermer havada bulunan nemi emdiğinden denizi olan bir bölgeye göre nem oranı oldukça azdır.

Marmara Adası'ndaki Etkinlik İmkanları

Marmara Adası, bitki örtüsünün zenginliği sayesinde yürüyüş yapmak için pek çok doğal parkura sahiptir. Tatilini burada geçirmek isteyen ziyaretçiler hem adayı keşfetmek hem de doğallığın ve sakinliğin içerisinde huzurlu birkaç saat geçirmek isterlerse mutlaka yürüyüş yapmalılardır.

Aynı zamanda ada pek çok doğal güzelliğe sahip olduğundan havası oldukça temizdir ve yürüyüş yapmak için idealdir. Marmara Adası coğrafi yapısı sebebi ile dağcılık ve dağ bisikleti sporu için de oldukça elverişlidir. Adada av yasağı olmadığı zamanlarda avcılık tercih edilen aktivitelerden biridir.

Geçiminin çoğunu balıkçılıktan sağlayan bir adadan bahsederken akıllara yapılacak aktiviteler için olta balıkçılığının gelmemesi düşünülemez elbette. Adaya gelen misafirlerin en çok ilgi gösterdiği aktivitelerden biri olta balıkçılığıdır. Marmara Adası balayı otelleri, adada sunulan aktivitelerin çoğu için özel indirimler sunmaktadır.

Marmara Adası gerek doğallığı, gerekse tarihi ile sanatçılara ilham verdiğinden pek çok sanatçı tatilini bu adada geçirmektedir. Bu sayede özellikle yaz aylarında adada sürekli konser, sergi, söyleşi tarzı aktivitelere rastlamak mümkündür. Üstelik bu sergilerde ada halkının çalışmaları da ziyaretçilere sunulmaktadır.

Marmara Adası'nda Balayı Nasıldır

Günümüzde düğün yapmak hem maddi hem manevi açıdan oldukça yorucu bir süreçtir. Bu sebeple çiftler balayı planlarını çok iyi yapmalılardır. Çünkü balayı hem düğün hazırlık sürecinin yorgunluğunu atmak hem de yeni bir hayatın temellerini atmak için çok önemli bir çizgidir.

Çiftler düğün telaşı esnasında yanlış balayı seçimi yapmamak için aylar öncesinden bu konu üzerinde düşünüp araştırma yapmalıdır. Peki, doğru balayı seçimi nedir? Bu sorunun net bir cevabı olmamakla birlikte çiftlerin ilgi ve isteklerine göre değişmektedir. Ancak çiftlerin istediği sessiz sakin, kalabalıktan uzak, doğa ile iç içe bir tatil ise Marmara Adası bu konuda en doğru seçimdir. Marmara, özellikle balayı çiftlerinin birlikte çok keyif alacağı aktivitelere sahip bir adadır.

Adada çift kişilik kanolar kiralanmakta ve bu sayede çiftler adanın doğal güzelliklerini görmek üzere baş başa kısa ve keyifli bir yolculuğa çıkma imkânına sahip olmaktadır. Marmara Adası’nda güneşin batışı yazın Avrupa yakasından, kışın Asya yakasından izlenebilmekte olduğundan çiftler senenin her ayında oldukça etkileyici ve farklı manzaralarda güneşin batışına şahitlik edebilmektedir. 

Marmara Adası balayı otelleri ise çiftlere bu konuda yanlış tercih yapmadıklarını ispat etmek üzere birbirleriyle yarışırcasına kaliteli hizmet sunmaktadır. Marmara Adası balayı otelleri; denize yakın olma, doğal manzaralarla iç içe olma gibi pek çok avantaja sahiptir. Marmara Adası balayı otelleri genelde ağaç ve çiçeklerle çevrili bir bahçe içerisinde bulunduklarından çiftler burada kaldıkları süre zarfında temiz hava ve doğa ile iç içedir.

Üstelik büyük şehirlerin karmaşasından uzak, keyifli bir balayı geçirmek, çiftlerin birlikte geçirecekleri kocaman bir ömrün temellerini daha sağlam atması açısından büyük önem arz etmektedir. Marmara Adası balayı otelleri, bisiklet kiralama imkânıyla da çiftlerin baş başa ada turu yapmasına olanak sağlamaktadır. Birkaç otel, misafirlerine anlaşmalı olduğu mekânlarda canlı müzik akşamları için özel indirimler sağlamaktadır.