Behramkale Plajları Nasıldır: Hakkında Merak Ettikleriniz

Pek çok koyun ve plajın bulunduğu Assos - Behramkale'nin en gözde plajı Kadırga Koyu. Mavi bayrak ödüllü Kadırga koyunda büyük tesislerin özel plajlarıyla birlikte uzun halk plajı da sıralanıyor. 

Behramkale'de Günbatımı

Assos'la iç içe olan Behramkale'de denize girmek ve gezmek için tarihi limanla birlikte sık sık çevredeki koylar da tercih ediliyor. Doğası hiç bozulmamış Sivrice Koyu bunlardan biri. Burası aynı zamanda Midilli Adası'na en yakın nokta. Balıkçı kahvesi ve küçük fakat temiz lokantası ile huzur arayanların yeri. Çoğunlukla kültür sanat ile haşır neşir olanların, yazarların, sanatçıların geldiği bir yöre. Sivrice'deki tesisler ticari olmaktan oldukça uzak. Burası köy havasını koruyabilmiş az yerden biri. 8 - 10 tane tahta masası ile "Sarmaşık Gülleri Restoran" bölgenin ruhunu tam anlamıyla yansıtıyor. Yapaylıktan çok uzak, sakin ve huzurlu.

Sivrice'nin yanındaki Sokakağzı Koyu, Sivrice'ye kıyasla daha kumluk ve biraz daha kalabalık. Sahil şeridi boyunca otel, pansiyon ve restoranlar var. Bu bölgelerin denizi genelde taşlı. Bu yüzden denize iskeleden girmek tercih ediliyor.

İlgili içerikler gösteriliyor: