Balnet
Puan
Değerlendirme
Olanak
Tip

Assos Behramkale Pansiyon - 2021 Behramkale Pansiyon Fiyatları

Yükleniyor..
Assos Behramkale'de kriterlerinize uyan 10 tesis bulundu.

Assos Behramkale Çok Arananlar

Assos Pansiyon

Ayvacık doğası ve denizi ile dört mevsim tatil yapılabilecek bir coğrafi özelliğe sahiptir. Tatil için Çanakkale bölgesini tercih edenler, Ayvacık ilçesindeki Assos tarihi bölgesini seçebilirler. Assos, kuzey ege sahilinde bulunan küçücük fakat ünlü bir köydür. Doğal yapıyı koruyabilmek için gelen misafirlerini en güzel pansiyonlarında ağırlıyor. Butik taş oteller doğal yaşam tarzını yansıtıyor. Assos, ressamların, sanatçıların, mimarların bulunduğu bir bölgedir. Pansiyon sahibi bu kişilerdir ve pansiyonlar sanat merkezi gibi kullanılmaktadır.

Neden Assos Behramkale

Assos ve Behramkale tarihi ve turizm beldeleridir. Deniz ve doğası ile tatil yapmak isteyenlere en temiz hava seçeneğini sunuyor. Assos Behramkale pansiyonları, her bütçeye uygun ücretleri ile yerli turizm konusunda büyük önem taşıyor. 4-5 odalı konukevleri tatilcilerin dikkatini çekmekte ve konaklamak için tercih edilmektedir. Ailenizle birlikte doyasıya bir tatil yapmak, eğlenirken, tarihin yanı başında çocuklarınıza kültürel katkı sağlayabilmek için Assos Behramkale en iyi seçenektir. Assos Behramkale pansiyonlarının ücretleri ve temizliğinin iyi olması tatil için birçok kişinin tercihi olmaktadır.

Assos Tarihi Yerler

Kuzey Ege sahillerinde denize girmek ve bozulmamış doğa yapısı içerisinde dinlenmek isteyenle, Assos Behramkale pansiyonlarını tercih ediyorlar.  Kadırga koyu otelleri  ve pansiyonları sizlere uygun fiyat seçenekleri ile hizmet sunuyor. En güzel plajların bulunduğu bölgedir ve tatiliniz boyunca denizin keyfini çıkartabilirsiniz. Bölgede görmek isteyeceğiniz ilk yerler arasında Athena tapınağı yer alacaktır. M.Ö 500 yıllarında yapıldığı bilinmekte ve mimari yapısı ve tüm özellikleri ile dikkat çekmektedir.
 
Ayvacık İlçesi Assos köyü, çok eski tarihi özelliği ile her yıl daha fazla turist çekmeye başlamıştır. Assos antik kenti hem sizin hem de çocuklarınızın kültürel açıdan tazelenmenizi sağlıyor. Bölge birçok tarihi izleri taşımaktadır. Tarihi özelliğini ve köy yapısını koruyabilmiş olan bölge, tarihi izleri en iyi şekilde korumaktadır. Assos her bütçeye uygun seçenekleri ile herkesin tatillerini bu bölgede rahatlıkla yapmasını sağlıyor. Assos pansiyon fiyatları ticari amaca yönelik değil kültürel yapıyı korumaya yönelik olduğu için her zaman uygun olmaktadır.

Assos’a geldiğinizde, taş yapılardan oluşan özel tasarlanmış pansiyonları seçebilirsiniz. Tatile gelmeden önce daha önceden bölgeyi ziyaret etmiş olanların pansiyon yorumları incelenmelidir. Bölgeye gelen her yerli ve yabancı turist kendi kalmış olduğu pansiyon tavsiye bildirimlerini rahatlıkla yapabilecektir. Her zevke hitap ettiği için pansiyonlar daha fazla ilgi görmektedir. Mütevazi yapıları ve lezzetli yemekleri ile memnuniyet sağlıyorlar. 

Çok sessiz ve sakin bir ortamları vardır ve gelen misafirler hiçbir gürültü duymazlar. Tüm pansiyonları inceleyebilir ve seçim yapabilirsiniz. Köyün gelirleri ile ayakta kalmaya çalışan, gelen misafirlere en iyi hizmetleri vererek bölgenin önemini anlatmaya çalışan pansiyonlar bulunmaktadır. Akşam olduğunda insanlar, limanda bulunan lokantalara doğru akın ediyor ve en lezzetli yemeklerini yiyebiliyorlar.
 

Assos Behramkale Pansiyonları Hakkında

Assos Behramkale’yi doğurmuştur desek yanlış bir ifade kullanmış olmayız. Assos antik kenti güney yönünde denize bakan tarafta kurulmuştur. Behramkale Osmanlıların idaresine geçtiğinde şehrin tarihsel dokusunu bozmamak için kuzey yönünde tepenin arkasına kurulmuştur. Behramkale Assos şehir surları içinde imar edilmiştir. Sur içinde Osmanlı mimarisine uygun yapılarla inşa edilmiştir. Tarihte de kaliteli zeytinlerinden yapılan zeytin yağlarıyla ünlenmiştir.

Tertemiz bir havası vardır. Son zamanlarda Assos’un marka haline gelmesi sürecinde Behramkale’de bundan payını almış ve köy kimliğinden çıkıp bir turizm merkezi olma yoluna girmiştir. Geleneksel köy özelliğini koruyarak turizm merkezi olması Behramkale’ye otantik bir özellik kazandırmış ve turizm yarışında kulvara girmeyi başarmıştır. Assos ve Behramkale yerli turistleri kendine çekme konusunda son zamanda çok büyük mesafeler almıştır. Her gelir grubuna göre seçenekler sunan Assos Behramkale sahip olduğu tarihi birikimi ile bir kültür markası olması yolunda hiçbir engele takılmadan yoluna devam ediyor. Konaklama seçenekleriyle diğer yerlere göre daha önde olan Assos Behramkale pansiyonlar ile ekonomik tatil için tercih edilen bir merkezdir. Tatil tercihlerimizi yaparken genellikle ekonomik nedenlerden dolayı zorlanırız.

Bütçelerine göre konaklama türlerini araştırırken çoğu aile genellikle pansiyonları tercih eder. Bu hem pansiyon sıcaklığını yaşamak için hem de diğer konaklama türlerine göre daha ekonomik olmasından kaynaklanmaktadır. Assos Behramkale pansiyonlar orta gelirli insanların bu ihtiyaçlarına göre organize olmuş ve bu alanda ihtiyaç duyulan bütün beklentileri karşılayabilecek profesyonelliğe sahip bir merkez olmuştur.

Assos Behramkale pansiyonlar diğer bölgelerdeki pansiyonlardan farklıdır. Bu fark, sahip olduğu engin tarihi zenginlikleri ve bozulmamış doğası olmuştur. Bir pansiyondan beklenilenin daha fazlasının verildiği tesislerde insanlar daha samimi bir ortamda tatil yapar ve pansiyon müşterileriyle daha sıcak bir sosyal ilişki kurabilirler. Her şeyden önemlisi uygun fiyatla alınan kaliteli hizmet tercih sebeplerinin en başından gelir. Pansiyon Assos Behramkale bölgesinde gerçekten diğer yerlere örnek teşkil edecek kadar seviye kat etmiştir. 

Niçin Assos Behramkale’yi Tercih Etmeliyiz?

Hem Assos hem Behramkale tarihi kimlikleriyle tercih edilme noktasında en avantajlı iki turizm beldesidir. Bu özelliklerinin yanı sıra muhteşem doğası ve temiz havası bu iki beldeye artı değer katar. Geleneksel kimliklerini bozmadan gelişebilen ender yerlerin başında gelir. Yerli turizmde her kesimden ve her bütçeden insanlara hitap eden özelliği yerli turizmin en önemli turistik yöresi olmasını sağlamıştır. Bütün bunlar tatilcilerin tercihini önemli ölçüde buraya yönelmesini sağlayan en büyük etmenlerden biridir. Assos Behramkale pansiyonları ve tesislerinin temiz ve ekonomik olması tatil bütçesi sınırlı olan insanların tatil ihtiyacını karşılamakla kalmaz aynı zamanda yöresel lezzetlerin tadılmasına imkân sağlamaktadır. Tatil sadece gezip eğlenmekten ziyade hem kendimizin hem de çocuklarımızın kültürel dünyasına olumlu katkı yapmak istiyorsak tereddüt etmeden tercih edeceğimiz en iyi yer Assos Behramkale’dir.

Kültür Turizminin Popülaritesi Her Geçen Gün Artıyor

Kültür turizmi dünyada en çok rağbet gören turizm kollarından biri olmuştur. İnsanlar artık tatil planlarını yaparken kültürel dünyalarını da zenginleştirmek, yeni kültürler, toplumlar tanımak ve entelektüel yapılarını geliştirmek istemeleri bu alandaki yerlerin yıldızı parlatmıştır. Her ülke sahip olduğu tarihi yerlerini ve değerlerini turizme açmak ve tesisleşme noktasında eksiklerini tamamlayarak bu alanda yer edinmeye çalışmaktadırlar. Ülkemizde bunun en iyi örneği Assos Behramkale’dir. İç turizmde kültürel turizm merkezi olma yolunda her türlü gayreti gösteren merkez he geçen gün eksiklerini tamamlayarak uluslararası bir marka olma yolunda hızla yol almaya devam etmektedir. Siz de Assos Behramkale pansiyonlar ile uygun fiyata üst düzey hizmet kalitesiyle tatil yapabilirsiniz.