Balnet
Puan
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Dikili Denize Sıfır Oteller ve Pansiyonlar

Yükleniyor..
Di̇ki̇li̇'de kriterlerinize uyan 19 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Dikili Denize Sıfır Oteller Hakkında

İzmir ilimizin Dikili ilçesi , Ege Bölgemizde yer alan güzel bir turistik ilçedir. Dikili, adını Ege Bölgesi'nde bulunan zeytin ağaçlarından almıştır.  Önceki adı Diknelik olan Dikili, ilerleyen zamanlarda şimdiki ismini almıştır. Tarihi, eski çağlara dayanan bu şirin ilçemiz birçok medeniyetlere de ev sahipliği yapmıştır. Bu güzel ilçemizde tarihten kalan kalıntılar ve anıtlar gerçekten de Dikili'nin buram buram tarih kokmasını sağlamıştır. Dikili güneşin en güzel battığı yer olarak da tarihteki yerini almıştır.

Özellikle Roma zamanında bu söylentiler oldukça fazladır. Aynı söylentiler Osmanlı zamanında  da devam etmiştir. Bu söylentilerin çıkması tabi ki yersiz değildir. Dikili masmavi denizin ve ormanlık alanların kesişim noktası olduğu için gerçekten de burada güneşin batışını seyretmek  insana oldukça büyük bir zevk verecektir.

Dikili, yılın her ayında ziyaretçilerine kapılarını açık tutmaktadır. Yaz aylarında denizi ile, kış aylarında ise termal kaplıcaları ile yerli ve yabancı bütün turistlere unutulmaz bir tatil yaşatmayı hedeflemektedir. Ki unutulmaz bir tatil yaşatma konusunda da geri dönütlere bakılacak olduğunda gerçekten de başarılı olduğu söylenebilir. Dikili' de mavi bayrağa sahip olan birçok plaj bulunmaktadır. Mavi bayrak almanın zor olduğu düşünülürse gerçekten de Dikili'nin çok güzel plajlara sahip olduğu söylenilebilir. 

Denize Sıfır Dikili Otellerinde Uygun Fiyatlı Konaklama

Dikili Denize Sıfır Oteller hem uygun hem de zevke hitap etmektedirler. Tatilini güzel ve verimli bir şekilde geçirmek isteyenler için oldukça iyi bir tercihtir. Dikili Denize Sıfır Oteller müşterilerine sundukları imkanlar bakımıyla da oldukça adından söz ettirmeyi başarmıştır. Bazı otellerin kendilerine özel plajları bile bulunmaktadır. Aynı zamanda denize sıfır oteller gerçekten de ssabah kalktığınızda sizi büyüleyici bir manzarayla karşı karşıya bırakıyor.

Bu büyüleyici manzara güne dinç başlamanız için oldukça büyük bir etken. Günün ilk saatlerinde bu denli güzel olan deniz ve manzara, akşam saatlerinde de ayrı bir havaya bürünüyor. Akşam saatlerinde ise denizden karaya doğru esen ufak ufak rüzgarlar teninizi okşarmışcasına esiyor. Yani gece saatlerinde üstünüze ince de olsa bir hırka almanız iyi  olacaktır.

Bu durum denize sıfır olmaktan kaynaklanmaktadır. Dikili Denize Sıfır Oteller gerçekten de hem gündüzüyle hem de gecesiyle tatili bir bütün olarak ele almakta ve bu ikisinin de sizin açınızdan iyi geçmesi için elinden gelen herşeyi yapmaktadırlar.

Dikili Denize Sıfır Oteller yerli ve yabancı turistler tarafından son zamanlarda oldukça fazla ziyaret edilmeye başlanmıştır. Bunun nedeni ise otellerin onlara sağladığı konfor, kusursuz hizmeti, temizliği, sıcak ortamı, güler yüzü vs birçok faktördür. Bu faktörlerin hepsi bir de ek olarak deniz manzarasıyla birleştiği zaman ortaya mükemmel bir tatil çıkıyor. 

Dikili Doğal Güzellikleri

Dikili, Ege Denizi'ne kıyısı bulunan turistik açıdan oldukça yoğun olan bir ilçedir. Özellikle doğayı seven ve doğayla baş başa kalmayı isteyen insanlar için mükemmel bir tatil tercihi olabilir. Çünkü Dikili gerçekten de bir doğa harikasıdır. Bu doğa harikasının insanlar tarafından tahrip edilmemesi ve büyük oranda keşfedilmemiş olması da Dikili için oldukça büyük bir artıdır.