Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip

Küçükkuyu Balayı Otelleri

Yükleniyor..
Küçükkuyu'da kriterlerinize uyan 19 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Küçükkuyu Balayı Otelleri Hakkında

Antik zamanların yerleşim merkezi Çanakkale ve Ege kıyılarıdır. Binlerce yıl önce şehir devletlerinin çoğuna ev sahipliği yapmış bu coğrafya içinde, binlerce yıl öncesinde kalma Antik eserleri de barındırır. Küçükkuyu Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı küçük bir turizm kasabasıdır. Çanakkale’nin en güneyinde yer alan kasaba Ege’ye açılan ilk kapıdır. Küçükkuyu sahip olduğu doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihiyle de yerli yabancı ziyaretçi akınına uğrar. Küçükkuyu balayı otelleri, diğer tüm tatil tesisleri gibi büyük ilgi görmektedir.

Küçükkuyu’da Harika Bir Balayı Tatili

Antik zamanlar da Antik kentlerin en değerlilerinden olan Küçükkuyu sadece iç turizmin ilgisini çekmez. Yabancı turistlerin de ilgi odağı olan kasaba her geçen gün ismini duyurmaktadır. Kültüründe bi çok mitolojiyi de barındıran kasaba günümüz de kültürel turizminde merkezi olmuştur. Mitoloji tanrılarının balaylarını geçirdiği, Afrodit’in Hermes ile aşk yaşadığı, Paris’in Helena’ya aşkını sunduğu zümrüt taçlı efsanevi İda (Kaz) Dağı’nın eteklerindeki Küçükkuyu, doğal güzellikleri, denizi, şifalı suları ile adeta bir aşk yeridir.  Şifalı sularında derman aramaya gelenlerle dolup taşan kaplıcalar rivayete göre Afrodit tarafından bulunmuş. Tanrıça Afrodit tarihte bilinen ilk güzellik kraliçesidir. Cüzzam hastalığına yakalanarak güzelliği kaybolan Afrodit, Tanrı Zeus tarafından yanından uzaklaştırılır. İda Dağı’nda gezerken bir kurdun suyun çıktığı mağaraya girdiğini görür. Buradan çıkan 42°lik şifalı sularda her gün yıkanan Afrodit cüzzamdan kurtularak eski güzelliğine yeniden kavuşur. Bütün bu efsanelerle tarihten bugüne kadar aşkın ve şifanın merkezi olmuştur.
Kasabanın antik çağ mitolojisinde adeta Tanrıların ve Aşklarının merkezi olması ona farklı bir ayrıcalık kazandırır. Özellikle Küçükkuyu’nun bu tarihi özelliğini bilen insanlar balayılarına özel bir anlam yüklemek için burayı tercih etmektedirler. Bu talepler ışığında Küçükkuyu balayı otelleri kurulmuş ve ihtiyaca fazlasıyla cevap vermiştir. Düğün sonrası rezervasyonların artması her geçen gün Küçükkuyu balayı otelleri sayısının artmasına yol açmaktadır. Otellerde verilen özel hizmetin kalitesi beraberinde müşteri memnuniyetini de getirmiş ve iç turizmde bir merkez haline gelmeye başlamıştır. Sahip olduğu doğal güzellikler ve her geçen gün artan tesis kalitesiyle bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Küçükkuyu ulaşımının kolay olmasından dolayı da tercih edilen yerlerin başında gelmektedir. Tarih bilen özellikle Antik Çağ tarihine meraklı insanların hem tarihi hem kültürel olarak da meraklarını giderdiği ender tatil yerlerinden biridir.

Küçükkuyu’nun Farkı

Alp dağlarından sonra en fazla oksijen oranına sahip olan Kazdağlarının eteklerinde kurulan küçük bir tatil kasabası olan Küçükkuyu balayı otelleri ile de meşhurdur.. Bölgenin diğer tatil beldelerine de çok yakın olması ve kolay ulaşılır olması da Küçükkuyu’ya ayrı bir özellik katar. Ayrıca 43 derecede çıkan ve ph derecesi 7 gibi çok kaliteli olan şifalı kaynak sularıyla da isminde sıkça bahsettiren Küçükkuyu ayrıca sağlık turizm içinde tercih edilen yerler arasına da girmeyi başarmıştır.  
Küçükkuyu balayı otelleri verdiği kaliteli hizmeti fiyatlandırırken her bütçeye göre alternatif sunması burayı adeta yerli turizmin cazibe merkezi haline getirmiştir. Antik çağdan kalma tarihi ve doğal güzellikleriyle, doğayı bozmadan düzenli bir imar planı ile yapılan oteller diğer tatil bölgelerine kıyaslandığı zaman fiyatlarının pahalı olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Özellikle Küçükkuyu balayı otelleri ağırladıkları müşterilerine diğer yerler ile kıyaslandığında çok makul fiyatlandırmalar yapması balayı sektöründe söz sahibi durumuna getirmiştir. Kazdağlarının eteklerinde muhteşem tarihi, muhteşem doğası ve muhteşem havası ile yerli bir marka olmayı hak eden Küçükkuyu ve tesisleri uluslararası bir turizm markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.