Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip

Altınoluk Balayı Otelleri

Yükleniyor..
Altınoluk'ta kriterlerinize uyan 14 tesis bulundu.

Altınoluk Balayı Otelleri

Altınoluk, Balıkesir ilinin Edremit ilçesine bağlı küçük ama sevimli bir sahil kasabasıdır. Şehir merkezine bir buçuk Edremit’e yarım saat mesafededir. Sessizliğin tadını çıkarmak ve ucuza tatil yapmak isteyenler Altınoluk içerisinde bulunan pansiyon ve otellere göz atabilirler. Otellerin fiyatları oldukça uygundur. Havasının temiz ve doğallığıyla dikkat çeken Altınoluk, yazın tatil yapmak için ideal bir mekândır. Altınoluğun temiz sahilinde geçen akşamlar oradan güzel yaz hatıralarıyla ayrılmanıza yol açar. Güzelliği ve doğallığıyla adeta efsane haline gelen Altınoluk, bir yanında masmavi Ege Denizi bir yanında yemyeşil kaz dağları ile dünyanın oksijen bakımından en zengin 2. Bölgesidir. Aynı zamanda astım hastalarının uğrak durağıdır. 

Altınoluk Ulaşım

Eğer İstanbul’dan gelecekseniz Çanakkale yolu üzerinden ya da İzmit-Yalova-Bursa-Balıkesir istikametinden gelebilirsiniz. İzmir tarafından gelecekseniz Manisa-Balıkesir istikametinden ya da Menemen-Alağa-Dikili-Ayvalık-Akçay güzergâhından gelebilirsiniz. Bölgede yeni evli çiftler için balayı otelleri bulunmaktadır. Bu bölgeler oldukça kaliteli bir şekilde yapılmış olup tatil için gelenlere tüm imkânları sunmaktadır. 

Altınolukta Gezilecek Güzel Yerler 

Güzel bir doğaya sahip olan Altınolukta gidilebilecek yerlerin başında Sütüven Şelalesi geliyor. Sütüven Şelalesinin Görülmeye değer bir doğal güzelliği var. Ayaklarınızı sokup serinleyebileceğiniz ve doğayla iç içe olabileceğiniz oldukça rahatlatıcı bir yerdir.  Gidilebilecek mükemmel doğal güzelliklerden biri de Şahindere Kanyonu’dur.  Kaz Dağları’nın görülmeye değer en güzel yerlerinden biridir. Pırıl pırıl akan dereleri, şelaleleri değişik bitki örtüsüyle her mevsim ayrı bir güzelliğe sahiptir.  Etkileyici bir manzaraya sahip olan Zeus Altarı da gezilebilecek yerlerden biri. Heyecan verici, biraz ürkütücü ve baş döndürücü olan Zeus Altarına yaklaşık 15-20 dk. yürüyüşten sonra ulaşılabiliyor. Tüm şehre hâkim bir manzarası olan Zeus altarı, yokuş yukarı yürüdüğünüz andan sonra karşılaştığınız muazzam manzara yorgunluğunuzu unutturuyor. Bölgenin oldukça fazla otelleri mevcuttur. Altınoluk balayı otelleri fiyatları çok yüksek değildir. Bu sebeple aile bütçesine zarar verecek yeni çiftlere yüksek masraflar çıkarabilecek durumlar söz konusu değildir. Bölgedeki oteller oldukça modern olup tatil için önemli yerlerdir.

Yeryüzü Cenneti Altınoluk

Altınoluk'ta bulunan oteller doğayla iç içe olup oldukça uygun fiyatlıdır. Uygun altınoluk balayı otelleri sizlere hak ettiğiniz tatili yaşamanıza vesile olacaktır. Altınoluğa gittiğiniz zaman görmeniz gereken harikalar diyarlarından biri de şüphesiz ki, Tahtakuşlar Müzesidir. Bir etnografya müzesi olan Tahtakuşlar müzesi, tatil deneyiminize hoş bir anı olabilecek yerler arasındadır. Tahtakuşlar, Şamanizm kültürünü temel alarak Kuzey Ege yöresine ait koleksiyon parçaları bulunan, ciddi bir emekle derlenmiş ve oluşturulmuş bir müzedir. 
Bölge de önemli bir yer olan Zeytinyağı Müzesi merak edilen yerlerden biridir. Eski zeytinyağı fabrikası aletlerini görme fırsatı bulabileceğiniz Adatepe Zeytinyağı Müzesi de görülmeye değer yerlerden biridir. Edremit - Çanakkale yolu üzerinde bulunan bu güzel nokta ziyaret etmeye değer bir müze. Antandros kültür parkı da yine Altınolukta gidilebilecek güzel yerlerdir.. Yeşilyurt köyü, Mıhlı Çayı, Assos, Behramkale, Hasan Boğuldu, Ören, Ayvalı, Şeytan Sofrası, Sarımsaklı plajı.  Otellerin fiyatları uygun olup, genellikle deniz manzarası ve kaz dağlarını izleyebileceğiniz şekilde konumlanmışlardır.

Altınolukta Uygun Oteller

Tatil açısından oldukça güzel ve sizlere çok güzel imkânlar sunacak olan bölgede gezilecek oldukça yer vardır. Tatil bölgesinde bulunan oteller ailelerin ve bekâr kişilerin konaklamasına uygun yerlerdir. Aynı zamanda ucuz altınoluk balayı otelleri yeni evli çiftlerin altınoluktaki vazgeçilmezleridir. Eşsiz maviliklerin yanı başında konforlu tatil imkânı sunan bu oteller, taze ege lezzetleriyle hazırlanan kahvaltı ve akşam yemeği servisleri sunuyor.