Balnet
Puan
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Çanakkale Kamp Alanları

Yükleniyor..
Çanakkale'de kriterlerinize uyan 77 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Çanakkale Çadır Kamplar

Türkiye'nin tarihi ve kültürel açıdan önemli illerinden bir tanesi olan Çanakkale, birçok özelliği ile öne çıkıyor. Çok büyük bir şehir değil, fakat ulaşım kolay bir şekilde sağlanır. Aynı zamanda insanların tatil amaçlı tercih edebileceği önemli bir bölgedir. Şehirde konaklama bakımından da fazlasıyla seçenek bulunuyor. 

Çanakkale Doğal Gezi Alanları

Çanakkale'de gezilecek yerler konusunda doğal alanlar önemli bir yere sahiptir. Doğal alanlar kapsamında ise adalar çok fazla ziyaret edilir. Gökçeada ülkemizdeki en büyük adadır ve ilgi çekici doğal manzaralara sahiptir. Sakin ve yatıştırıcı atmosferi ile de şehir hayatından uzaklaşmak için fazlasıyla iyidir. Bunun yanı sıra Bozcaada da şehirdeki önemli adalar arasında gösterilir. Sadece doğal değil tarihi ve kültürel özellikleri ile de bilinen bu ada gezilecek güzel yerlerden biridir. Ucuz Çanakkale çadır kamplar ile şehirde konaklamak ve bu doğal alanları gezmek çok kolaydır. Bu çadır kamplar uygun farklı alanlarda bütçeniz dahilinde yararlanacağınız seçeneklere sahiptir.

Antik Kentler Ve Tarihi Alanlar

Çanakkale'nin tarihi açıdan büyük bir öneme sahiptir ve sadece tarihi değil aynı zamanda doğal güzellikleri ile öne çıkıyor. Troya ve Assos antik kentleri gezilecek güzel ve etkileyici yerlerdir. Şehre gelen hemen hemen herkes Troya Antik Kenti'ni ziyaret eder. Aynı zamanda Assos Antik Kenti de insanların ilgisini çeken tarihi kentlerden biridir. Bunun yanı sıra Babakale de şehirde yer alan eski bir tarihi yapıdır ve gezilecek yerlerden birisidir. Osmanlı döneminde önemi fazla olan bu Kale, çok eski zamanlardan beri ayakta kalmıştır. Şehitlik Abidesi ise şehrin en bilindik yerlerinden biri olarak ziyaret edilebilir.

Çanakkale'ye Nasıl Gidilir?

Çanakkale'ye gitmek isteyen kişiler için çeşitli ulaşım yolları bulunuyor. Şehre ulaşım oldukça kolaydır. Havaalanı bulunduğu için uçak ile kısa sürede Çanakkale'ye ulaşım sağlanabilir. Aynı zamanda kara yolu ile de şahsi araçlar veya otobüsler aracılığı ile de Çanakkale'ye gitmek mümkündür. Şehre diğer bölgelerden ulaşım kolay olduğu gibi şehir içinde istenilen bir yere gitmek de çok basittir. Aynı zamanda Çanakkale çadır kamplar fiyatları da oldukça uygun düzeydedir. Yani bu sayede ortalama maliyetler ile şehirde konaklamak mümkün oluyor.

Çanakkale'de Nerede Kalınabilir?

Çanakkale’ye gidecek olan kişiler için şehir genelinde çok sayıda konaklama imkânı vardır. Böylece herkes Çanakkale'ye tatil veya seyahat amaçlı gelerek istediği yerde konaklayabilir. Doğal manzaralı alanlar, tarihi ve kültürel yerler gezilerek şehir turu atılabilir. Şehrin küçük olması ve kolay ulaşım imkânı bulunması önemli avantajlar olarak ön plana çıkar. Çanakkale'de konaklamak için birçok çadır ve kamp alanı yer almaktadır. Bu alanlarda konaklayarak şehirde güzel geziler yapılabilir ve birçok önemli yapı, alan, kültürel bölge ziyaret edilebilir. Uygun Çanakkale çadır kamplar ile şehirde istenilen süre boyunca kalınabilir.

Şehir İçinde Ulaşım

Çanakkale içinde ulaşım olanakları oldukça fazladır. Küçük bir şehir olduğu için toplu taşıma ile her yere gidilebilir. Özel araç kiralama imkânı da vardır. Şehir İçinde bisiklet kiralayarak dolaşmak da mümkündür.