Balnet
Puan
Konsept
Değerlendirme
Olanak
Tip
Konum

Balıkesir Kamp Alanları

Yükleniyor..
Balıkesi̇r'de kriterlerinize uyan 41 tesis bulundu.

Diğer Tesisler

Balıkesir Çadır Kamplar

Balıkesir, Türkiye’nin Marmara ve Ege Denizi’nde kıyısı olan bir şehirdir. Türkiye’nin nüfus alanında en kalabalık 17 şehri olan Balıkesir Erdek, Ayvalık, Bigadiç, Edremit gibi ilçesi ile Balıkesir Çadır Kamplar, tatilcilerin vazgeçilmez rotalarının başında gelmektedir. Balıkesir’de bunun yanı sıra 22 ada bulunmaktadır ancak bu adalardan sadece Cunda Adası’nda yaşam alanı mevcuttur. Balıkesir’e ulaşım son derece kolay ve konforlu olarak gerçekleşebilir. İsteğe göre İstanbul’dan deniz otobüsü ya da feribot ile Bandırma’ya 2 saat içerisinde ulaşım sağlanabilir. Bunun yanı sıra Edremit’te yer alan Kocaseyit Havalimanı ulaşımını da kullanabilir veya otobüsle ulaşımı tercih edebilirsiniz. Eğer uzun tren yolculuğunu seviyorsanız 6 saatlik 6 Eylül Ekspresi’ni kullanarak İzmir, Manisa, Balıkesir ve Bandırma rotası üzerinde devam eden tren yolunu da kullanabilirsiniz. Tüm bunların yanında kendi özel aracınız ile de Balıkesir’e kolaylıkla ulaşım sağlanabilirsiniz.  

Otel Yerine Çadır Tatili

Balıkesir tarihi kültürün en fazla bulunduğun illerden biridir. Bu yüzden özellikle genç nüfus tarafından oldukça ilgi görmekte ve otel konaklaması yerine Balıkesir çadır kampları tercih edilmektedir. Bu şekilde bölgenin tarihi yapılarını ve doğasının tadını çıkaran ziyaretçilere Balıkesir Çadır Kamplar, fiyatları ile uygun tatil yapma imkânı veriyor. Uygun Balıkesir çadır kamplar gecelik konaklama ücreti üzerinden gerçekleşiyor. Bazı kamp alanlarında sadece giriş için ücret alınırken bazı alanlarda şezlong, WC, duş alanlarından da ekstra ücret talebi alınıyor.

Uygun Balıkesir Çadır Kampları Fiyatları Nelerdir?

Ucuz Balıkesir çadır kamplar genellikle bölgenin Erdek, Edremit ve Ayvalık ilçelerinde bulunuyor. Bu ilçelerde kamp alanı dışında herhangi bir ücret vermeden çadır kurarak tatil yapma imkânınızda bulunuyor. Ancak tam donanımlı, İnternet, duş ve mutfak gibi alanları olan Uygun Balıkesir Çadır Balıkesir Çadır Kamplar fiyatları alana göre değişiklik gösterebilir. 

Balıkesir’de Nereler Gezilir?

Balıkesir denizi ve doğası ile vazgeçilmez tatil rotalarının başında gelirken tarihi kentleri ve yapılarıyla da ilgi çekmektedir. Balıkesir’de bulunan Atandros Antik Kenti Edremit’e bağlıdır. Tarihi M.Ö. 1200’lere kadar dayanan arkeolojik buluntuların yer aldığı Atandros Kenti’nde kazılar 2000 yılında başlamış ve günümüzde de devam etmektedir. Kazılarda elde edilen buluntulardan bazıları ise Bursa’daki Arkeoloji Müzesi’nde sergiye açılmıştır. 

Terk Edilen Kent

Bir diğer tarihi kent ise Kyzikos Antik Kenti’dir. Erdek ilçesinde bulunan bu kentin tarihinin M.Ö. 5. Yüzyıla kadar dayandığı bilinmektedir. 1063 depremi sırasında kent yıkılmış olan bu kent daha sonra bölge sakinleri tarafından yeniden inşa edilmiş ancak depremden dolayı deniz ve kara arasında meydana gelen dolmalar yüzünden halk kenti terk etmiştir.

Yunan Mitolojisine Ev Sahipliği Yağan Dağlar

Tarihin yanında doğal güzelliğiyle dikkat çeken yer ise Çanakkale ve Balıkesir’in arasında uzanan mitolojideki adıyla İda (Kaz) Dağları’dır. Kaz Dağları’nın zirvesi 1774 metre yüksekliği ile Karataş Tepesi’dir. Yunan mitoloji efsanelerine konu olan bu doğal güzelliğin farklı uygarlıklara ev sahipliği yaptığı da rivayet edilmektedir. En bilinen mit ise Yunan tanrısı Afrodit’in güzellik kraliçesi unvanı aldığı yarışmanın da burada yapıldığıdır. Tarih ve doğal güzellikleri yoğun olan bir bölge olduğundan buraya birçok insan akın etmektedir. Özelikle doğa ile iç içe bir tatil geçirmek isteyen insanların en çok ilgisini çeken kamp alanları ile ideal tatil mekanları arasındadır.